Elvecruise på Rhônen og middag på Paul Bocuse-restaurant

Oppdag det autentiske Provence på et cruise som omfavner både vakre landskap, pittoreske byer og monumenter fra romertiden. Cruiset starter og ender i Frankrikes gourmethovedstad, Lyon, som ligger der elvene Saône og Rhône møtes. Underveis besøker vi Tain l’Hermitage, Avignon, Arles og Viviers, og du får muligheten til å bli med på utflukter til Camargue og Ardèche-kløftene. Et av høydepunktene i løpet av cruiset er en gourmetaften på Paul Bocuse-restauranten Abbaye de Collonges.

 

Høydepunkter

  • Gourmetbyen Lyon
  • Middag på Paul Bocuse-restauranten Abbaye de Collonges.
  • Sjokolade i Tain l’Hermitage
  • Pavebyen Avignon
  • Romerske ruiner i Arles
  • Middelalderbyen Viviers

Reiseprogram

Dag 1:

Oslo – Lyon

Du møter Elite Travels reiseleder på Oslo lufthavn om morgenen, og sammen flyr vi til Lyon. Videre går turen med buss til sentrum hvor skipet venter.

Etter at vi har sjekket inn og funnet oss til rette i lugaren, inviteres vi på en velkomstdrink i salongen med presentasjon av kapteinen og hans mannskap. Skipet ligger ved kai i Lyon over natten.

Lyon
Dag 1:

Dag 2:

Lyon og Collonges-au-Mont-d’Or

Lyon ble grunnlagt som en romersk koloni i år 43 f.Kr. og var en viktig bosetning i provinsen Gallia Lugdunensis. I våre dager er Lyon bedre kjent som Frankrikes gourmethovedstad, blant annet takket være Paul Bocuse. Han har satt sitt preg på byen med restauranter, en verdenskjent kokkekonkurranse og en mathall som bærer hans navn. Elvene Saône og Rhône møtes i Lyon og deler byen i tre. Gamlebyen, Vieux Lyon, ligger vest for Saône. Her finner man den vakre St. Jean-katedralen i gotisk stil og den hvite marmorbasilikaen Notre-Dame de Fourvière, som ligger på en høyde med utsikt over byen. Sentrum ligger på den smale halvøyen mellom Rhônen og Saône, mens de nyere bydelene ligger øst for Rhônen.

Etter frokost er det byrundtur i Lyon*. Vi kjører gjennom byen og opp til Fourvière-høyden – der den hvite basilikaen ligger – for å beundre utsikten over byen. Deretter tar vi turen ned til gamlebyen, Vieux Lyon, for å se nærmere på de delvis skjulte passasjene og gangveiene, kalt traboules, som er særegne for Lyon. Videre kjører bussen oss til det store innendørs matmarkedet, Les Halles de Lyon Paul Bocuse. Markedet består av over femti salgsboder som lokker med førsteklasses råvarer og kulinariske delikatesser – et mekka for både øyne og gane. Vi får smake på en lokal pølse og ost, akkompagnert av et glass vin. Etterpå blir det litt tid til å kikke rundt på egen hånd før vi returnerer til skipet.

Om ettermiddagen kaster skipet loss. Første etappe går nordover på Saône til Collonges-au-Mont-d’Or, som ligger like nord for Lyon.

I kveld skal vi spise middag på Paul Bocuses restaurant Abbaye de Collonges. Paul Bocuse var en legendarisk kokk med tre stjerner i Michelinguiden, verdenskjent for sin innovative kulinariske filosofi og sin kjærlighet til friske råvarer av ypperste kvalitet. Vi spaserer fra skipet til restauranten og kan glede oss til en utsøkt gourmetmeny med vin inkludert.

Nær midnatt seiler skipet tilbake mot Lyon og fortsetter derfra videre sørover på Rhônen.

Lyon
Dag 2:

Dag 3:

Tain-l’Hermitage

Tidlig om morgenen ankommer vi Tain-l’Hermitage, en liten, sjarmerende by omkranset av vinmarker. På den andre siden av elven ligger Tournon, en liten by med smale brosteinsgater og et slott fra 1400-tallet som i dag er museum. Tournon og Tain-l’Hermitage er forbundet med en gangbro over elven. Romerne begynte å dyrke druer i dette området for over to tusen år siden, og vinmarkene her er blant de eldste i Frankrike. I tillegg til sine gode Côtes du Rhône-viner er Tain-l’Hermitage kjent for gourmetsjokoladen Valrhona, som produseres her.

Etter frokost er det utflukt til opplevelsessenteret La Cité du Chocolat Valrhona*, som byr på en lærerik og sensorisk reise inn i sjokoladens verden. Opplevelsessenteret ligger i gangavstand fra skipet.

Midt på dagen fortsetter cruiset, og vi nyter en avslappende ettermiddag om bord. I løpet av natten legger vi til kai i Avignon.

Tain l’Hermitage
Dag 3:

Dag 4:

Avignon og Arles

Avignon, som gjerne blir kalt Pavebyen, er en av de mest pittoreske byene langs Rhônen. Paven flyttet til Avignon i 1309 på grunn av politisk uro i Roma, og over en periode på nesten sytti år hadde til sammen syv paver sitt hovedsete her. I løpet av denne tiden satte pavene sitt preg på byen ved å bygge flere kirker, kapeller og klostre, men det mest ambisiøse byggeprosjektet var uten tvil det store Pavepalasset, som fremdeles dominerer bybildet. Både Pavepalasset og den historiske bykjernen i Avignon står på UNESCOs verdensarvliste. En annen kjent severdighet i Avignon er den delvis ødelagte broen Pont Saint-Bénézet, bygget på 1100-tallet og kjent fra den franske barnesangen «Sur le Pont d’Avignon».

Etter frokost kan vi være med på en byvandring i Avignon*, inkludert et besøk i Pavepalasset.

Ved lunsjtid seiler vi videre sørover, og noen timer senere kommer vi til Arles. For rundt to tusen år siden var Arles provinshovedstad i det gallo-romerske riket. Minnene fra den gang er fremdeles godt synlige i den historiske bykjernen, hvor de smale gatene snirkler seg mellom antikkens byggverk. Det mest imponerende monumentet er det store amfiteateret, som hadde plass til over 20 000 tilskuere. Gjennom tidene har Arles tiltrukket seg mange kunstnere. Maleren Vincent van Gogh kom til Arles i februar 1888, og i løpet av de 14 månedene han var her, produserte han mer enn tre hundre malerier og tegninger. Hans mest fargeeksplosive malerier er fra perioden i Arles.

Om ettermiddagen tilbys det en utflukt til Luberon og Sénanque-klosteret*. Vi kjører med buss gjennom Vaucluse-åsene og Luberon regionale naturpark. Underveis passerer vi Gordes, som står på listen over «Frankrikes vakreste landsbyer». Sénanque-klosteret ble grunnlagt i 1148 av cisterciensermunker. I dag dyrkes det lavendel ved klosteret, og munkene utvinner lavendelolje som de bruker til å produsere ulike produkter, deriblant parfyme. Vi er tilbake om bord tidsnok for middag,

Skipet ligger ved kai over natten i Arles.

Det romerske amfiteateret i Arles
Dag 4:

Dag 5:

Arles

Om morgenen kan vi være med på en utflukt til Camargue*, det store våtmarksområdet ved munningen av Rhônen. Camargue er Frankrikes ville vesten – med en tøff sjarm og hjem for de hvite Camargue-hestene og hundrevis av ulike fuglearter. Vi besøker en manade (en gård som driver med okseoppdrett), der vi lærer mer om livet og arbeidet til en ekte manadier.

Vi returnerer til skipet i tide for lunsj. Mens vi spiser, begynner seilasen tilbake nordover på Rhônen. Fra skipet har vi utsikt til små byer, vinmarker og det stadig skiftende landskapet langs elven. Sent om kvelden kommer vi til Viviers, hvor skipet ligger i ro over natten.

Manadier i Camargue
Dag 5:

Dag 6:

Viviers

Viviers er en liten middelalderby som minner mest om et friluftsmuseum med historie i hver stein. En rusletur gjennom de snirklete, smale gatene fører opp til den lille Saint-Vincent-katedralen, bygget på 1100-tallet. Herfra er det flott utsikt over byen og dalen. Om morgenen kan vi bli med på en guidet byvandring i Viviers*.

Etter lunsj tilbys det en utflukt til Ardèche-kløften*, en av Frankrikes største naturseverdigheter. Her har Ardèche-elven gravd seg ned i terrenget og dannet en rekke dramatiske juv og kløfter. Området kalles gjerne Europas Grand Canyon. Særlig imponerende er broen Pont d’Arc, en 34 meter høy kalksteinbro skapt av naturens egne krefter. Etter et fotostopp ved et utsiktspunkt ved kløften fortsetter vi til Madeleine-grotten, en stor dryppsteinsgrotte som går 65 meter ned i dypet og er omtrent 500 meter lang. Grotten ble formet av underjordisk vann for millioner av år siden.

I mellomtiden har skipet seilt til La Voulte, hvor det gjør et kort stopp slik at de som har vært med på utflukten, kan komme om bord igjen. Vi legger nå ut på siste etappe av cruiset, med ankomst Lyon i løpet av natten.

Ardèche-kløften
Dag 6:

Dag 7:

Lyon – Oslo

Etter frokost tar vi farvel med skipet og kjører til flyplassen. Fly tilbake til Oslo.

Dag 7:

Båten

MS Van Gogh er et hyggelig førsteklasses skip med kun 54 lugarer fordelt på to dekk. Skipet ble totalrenovert i 2018 og det moderne interiøret er kombinerer grå, blå og oransje – som gir en lys og elegant stil. Både resepsjonen, restauranten og salongen ligger på øvre dekk. Restauranten byr på utsøkt måltider, inspirert av det franske kjøkken. Soldekket er det perfekte stedet å slappe av og beundre landskapet. Her er det solsenger, stoler og et stort skyggefullt område. Det er ikke heis om bord.

Alle lugarene er utvendige og har bad med dusj, TV, minisafe og aircondition. Det er to enkeltsenger som er satt sammen til en dobbeltseng. Lugarene på øvre dekk har fransk balkong (vindu med skyvedør), mens lugarene på hoveddekk har store vinduer som ikke kan åpnes. Lugarne er på cirka 16 m².

MS Van Gogh
Rederi: CroisiEurope
Byggeår: 1999, totalrenovert 2018
Lengde: 110 m
Passasjerer: 105

Spørsmål/påmelding

Einar William Zakariassen

"Ikke nøl med å ta kontakt ved eventuelle spørsmål. post@vinogmatglede.no / Tlf. 911.57.318

Tips 
Tips er frivillig, men også en viktig del av inntektene til de ansatte. Rederiets anbefaling er åtte euro pr. person pr. dag til besetningen om bord 48 euro) og cirka én euro til lokale guider og sjåfører på utfluktene. 

 

Utflukter

Utfluktene merket med en stjerne (*) i programmet, kan forhåndskjøpes. Alle utfluktene er med engelsktalende lokalguider. Siste frist for å forhåndsbestille utflukter er 45 dager før avreise. Alternativt kan utfluktene kjøpes individuelt om bord, med forbehold om ledig plass.

DagStedUtfluktPris om bord
2LyonByrundtur og Les Halles de Lyonn/a
3Tain-l'HermitageLa Cité du Chocolatn/a
4AvignonByvandring og Pavepalassetn/a
4ArlesLuberon og Sèqanque-klosteretn/a
5ArlesCamarguen/a
6ViviersByvandringn/a
7ViversArdèche-kløftenn/a

Fly Oslo–Lyon t/r

Flyskatter

Transport flyplass–skip t/r  

6 netters cruise i utvendig lugar

Havneavgifter 

Helpensjon om bord fra middag første dag til frokost siste dag 

Drikkevarer om bord: vin, øl, mineralvann, drinker, kaffe og te (ikke champagne og vin fra vinlisten)

Middag hos Paul Bocuse med vin  

Reiseleder fra Elite Travel

Utflukter

Tips til skipets mannskap, lokale guider og sjåfører på utfluktene 

Reise- og avbestillingsforsikring

Lugar på hoveddekket er inkludert i prisen.

Lugar på øvre dekk.

Tillegg på kr 250o,-

Hovedekk, ubenyttet seng. tillegg på kr. 7900,-

 

    * (Stjernetegnet) - Betyr at det er et påkrevd felt å besvare.

    Handlekurv

    Meld deg på vårt nyhetbrev

    NYHETSBREV

    Ved å melde deg på vårt nyhetsbrev aksepterer du også våre vilkår og betingelser som står i vår personvernerklæring.

    Skroll til toppen